Nakopni Evropu! Logo TRANSPARENT small FINAL.png

*VELKÁ CELOEVROPSKÁ OBČANSKÁ KONZULTACE

Co se vám na EU nelíbí? A naopak, co považujete za její největší úspěchy? Nikdo se vás na to nikdy nezeptal? Tak teď přišel ten čas otevřít diskuzi a říct si to společně. Výsledky této výzvy budou zveřejněny v médiích, předány politikům, vládě a Evropské komisi. A věřte nám, uděláme vše pro to, aby i váš hlas byl vyslyšen a spustila se dlouhodobá debata o směřování Evropské unie. 

 
 
Image 3.png
 

HLASUJTE, JAKOU EU CHCETE

a NAKOPNĚTE EVROPU! 

 
 
 

ODHLASOVALO: 2525 LIDÍ

 
P21 CITY h.png
 

A KDYBYSTE TO MUSELI ŘÍCT JEDNOU VĚTOU? 

Za všechno může Evropa!? Teda skoro. Pomazánkové máslo, rum, mír, volný pohyb osob, cestování bez hranic, úsporné žárovky, evropské občanství, migrace, miliardy do našeho rozpočtu, omezený výkon vysavačů, větší vliv v mezinárodní politice, zrušení roamingu, dotace na výstavbu silnic a železnic, ekonomická prosperita, nesmyslné evropské vyhlášky či neschopnost našich politiků prosadit si lepší. Ale jednou větou: pro či proti? A pak proč ? 

 
Image 4.png

HLEDÁME TISÍC NÁZORŮ PRO A TISÍC NÁZORŮ PROTI EU: 

 
 
 
P21 CITY h.png
 

O VÝZVĚ

 

V Evropě nyní probíhají celoevropské občanské konzultace o směřování Evropské unie. 

Jedná se o skvělou iniciativu, jak zapojit občany do rozhodování o budoucnosti EU, avšak není jasné, jakou formou a s jakým dosahem budou tyto konzultace probíhat v České republice. Právě proto vzniká tato občanská výzva, která má za cíl oslovit co nejvíce lidí, získat od nich zpětnou vazbu a nastartovat celospolečenskou veřejnou diskuzi o budoucnosti EU. 

Co se vám na EU nelíbí? A naopak, co považujete za její největší úspěchy? Nikdo se vás na to nikdy nezeptal? Tak teď přišel ten čas otevřít diskuzi a říct si to společně. 

Diskuze by měly probíhat napříč celou Českou republikou. V jejich rámci by mělo být možné pokládat otázky a vyjadřovat se k působnosti a celkově problematice EU za přítomnosti zástupců ústředních orgánů státní správy, akademiků, expertů a občanských iniciativ.

Výzva je otevřená všem lidem, spolkům, organizacím či politickým subjektům, které se chtějí do diskuze o budoucnosti EU zapojit. Výsledky budou zveřejněny ve formě otevřených dat, předány médiím, politikům, vládě České republiky a Evropské komisi. Uděláme maximum pro to, aby i Váš názor byl vyslyšen a spustila se dlouhodobá debata o směřování Evropské unie. 

Děkujeme! Váš hlas je pro budoucnost Evropské unie důležitý!

 

 

 

 
Image 6.png
 

PODPOROVATELÉ

 
P21 CITY h.png